MISIR TURU

Anasayfa
>
>
>
MISIR TURU

MISIR TURU

7 GECE 8 GÜN
1500 USD 'den başlayan fiyatlarla
Satın Al
Tarih
Yetişkin
Çocuk/lar
#
Bu tarihte tur kotası tükenmiştir. Lütfen farklı tarihler ile yeniden deneyin.

İşlem Özeti:

MISIR TURU
1.Gün: Profesyonel temsilcimiz sizi Kahire Havalimanı'nda karşılayacak ve Kahire'deki 4* veya 5* otelinize ulaşana kadar tüm resmi evrakları tamamlamanız için ihtiyacınız olan her şey için size en iyi hizmeti sunacaktır. Öğle yemeği Kahire'nin en güzel restoranlarında öğle yemeğinin tadını çıkarın. Günün sonunda, geceyi geçirmek için otelinize yerleşiyorsunuz

 2. Gün : Piramitler,  Saqqara'ya ve Büyük Mısır Müzesi turu Lezzetli kahvaltıdan sonra, Giza turunuza başlıyoruz  ve ardından tur Rehberiniz sizi Saqqara Basamaklı Piramidi, seçkin Giza Piramitleri, Sfenks ve Mısır Müzesi ile başlayan Giza'nın turistik yerlerini keşfetmeniz için bir tura çıkaracak. Saqqara step Piramidi İnşaatına altın çağında başlayan, var olan ilk piramide tanık olacaksınız. Firavun Djoser'in veziri efsanevi Imhotep tarafından yaptırılmıştır. altı basamaktan oluşması ve 62 m yükseklikte durmasıyla özgün bir tasarıma sahiptir. Saqqara Basamaklı Piramidi, güzel süslemeler ve görkemli tören yapıları içeren türünün ilk örneği olan bir kompleks ile çevrilidir.

GİZA PİRAMİTLERİ

Büyülü giza piramitleri, milattan önce 2600 lü yıllara dayanan, yeryüzündeki en eski medeniyetin tarihsel mirasına ışık tutan altın bir mezar şehri ( nekropolis) dir. Büyük Sfenks THE GREATH SPHİNX Efsanevi Sfenks, dünyadaki en efsanevi insan yapımı heykel olarak kabul edilir ve dünyanın en eski anıtsal heykellerinden biri haline gelmiştir. İnsan yapımı destansı yapı, Khafre'nin (MÖ 2558-2532) yüzünü ve efsanevi bir aslanın gövdesini tutmak için kireçtaşından oyulmuştur. Efsanevi Horus of the Horizon, firavun Thutmose IV'ün (MÖ 1401-1391) rüyasını  Steele'nin çenesinin altında, pençelerinin arasında yer almaktadır.
Büyük Mısır Müzesi
Büyük Mısır Müzesi, 5000 yıllık sürekli yenilenen ve canlı sanatsal hayal gücü boyunca geliştirilen göksel zekanın kozmik antik Mısır kreasyonlarına götüren altın bir kapıdır. Bu muazzam yapının içinde, hayatta bir kez karşınıza çıkabilecek, şimdiye kadar yapılmış en büyük arkeolojik anıtları ve eserleri keşfetme şansını bulacaksınız: Asılı Dikilitaş, Kral Ramses II Heykeli, Kral Senusert'in 10 Heykeli, Büyük Merdiven, Heykeller Batlamyus Kralları ve Kraliçeleri, Kral Mercnptah'ın Zafer Sütunu, destansı Royal Regalia ve Grand Atrium & Gift(hediye)  gösterisi. Giza'da harika bir deneyim yaşadıktan sonra öğle yemeğinizi alacak ve daha sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Gece Gezisi (Opsiyonel) programda bahsedilen İsteğe bağlı extra gezilere katılabilirsiniz.

3. Gün; ( Eski kahire ve mısır müzesi) Kahvaltıdan sonra, Kahire tur Paketlerinizi tamamlamak ve tur rehberinizle Kahire'nin tüm cazibe merkezlerini keşfetmek için Kahire'nin kalbine adım atacaksınız.Mısır müzesi Mısır müzesi, Kahire'nin kalbinde MS 1901'de inşa edildiğinde gün ışığına çıkan Mısır tarihindeki en büyük antik eserleri sergileyen ölümsüz bir müzedir, Öğle yemeği vakti Öğle yemeği Kahire'de yerel bir restoranda alınaca, ardından ziyarete devam edilecektir
Salah El Din Kalesi Büyük fatih Salah El-Din tarafından MS 1182'de tamamlanan, inşaatından bu yana Kahire kentinin tamamına hakim noktadadır. Haçlılar ve Napolyon'un Fransız işgaline karşı hükümdarın merkezi ve güçlü bir kale olarak hizmet etmiş ve 19. yüzyılın sonlarında hükümetin karargahı olmuştur. Kale, Eski Mısır'da meydana gelen en büyük olayların tümüne tanıklık etmiştir.

Gece Gezisi

Tam programla iki saat boyunca   yelken açıyoruz ve   Nile Pharaoh of the Nile gemisinde akşam yemeğini alıyoruz. Daha sonra hotelimize geri dönüyoruz.

4,Gün; Sabah kahvaltısının ardından otelinizdeki aktivitelerin tadını çıkarmanız için serbest zaman. Gün içerisinde rehberimiz tarafından otelde ziyaret edilerek Sharm El Sheikh’de yapabileceğiniz turlar ve aktiviteler hakkında bilgilendirileceksiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.

5,Gün; Sabah kahvaltısının ardından otelinizdeki aktivitelerin tadını çıkarmanız için serbest zaman. Gün içerisinde rehberimiz tarafından otelde ziyaret edilerek Sharm El Sheikh’de yapabileceğiniz turlar ve aktiviteler hakkında bilgilendirileceksiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.

6,Gün; Sabah kahvaltısının ardından otelinizdeki aktivitelerin tadını çıkarmanız için serbest zaman. Gün içerisinde rehberimiz tarafından otelde ziyaret edilerek Sharm El Sheikh’de yapabileceğiniz turlar ve aktiviteler hakkında bilgilendirileceksiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.

7,Gün; Sharm El Sheikh gezileri olacaktır. Sina Yarımadası'nın güney ucunda, Güney Sina Valiliği'nde, Kızıldeniz kıyı şeridinde bir Mısır şehri. Şarm El-Şeyh, Sina Yarımadası'ndaki turizm hareketinin merkezidir ve dünyanın en iyi dalış alanlarına sahiptir. Özellikle Şarm şehrini bambaşka bir boyuta taşıyan Ras Muhammed milli parkının su altı harikaları buradadır. Şehir, kızıldeniz'in derinliklerindeki benzersiz deniz yaşamını keşfetmek için dünyanın dört bir yanından hem ileri düzey hem de eğlence amaçlı dalgıçları çeken dalış merkezi ve gemi enkazı alanlarına sahiptir. Ayrıca mükemmel bir bronzluk için güneşin altında rahatlamak, şnorkelli yüzme aktiviteleri yapmak, rahatlamak, şehirde yürüyüş yapmak ve en iyi kafe ve restoranları kontrol etmek isteyenler için Shark's Bay ve Naama Bay'de şimdiye kadarki en iyi tatil yerlerini bulacaksınız. Kentin bambaşka bir yanı da sıradağlara yansımış, çeşitli zirvelere tırmanabileceğiniz, kum tepelerinde ve tepelerde dörtlü bisiklete binebileceğiniz veya maceralı bir deneyim için Bedevi çadırlarının yanında safari kampı yapabileceğiniz araziye sahiptir, Sina Dağı ve kırmızı renkli kanyonda  asla sıkılmazsın çünkü orada Yapabileceğiniz milyonlarca Şarm El-Şeyh etkinliği var.

8,Gün; kahvaltıdan sonra programı sonlandırıp kahire havaalanına geçiyoruz, ve dönüş için uçuş saatimizi bekliyoruz. 

Dahil olanlar

✔️ 7 gece kahirede 4 veya 5 yıldızlı otellerde konaklama
✔️ Program boyunca kahirede Mısır tarihini bilen rehber
✔️ 7 kahvaltı, 3 öğle yemeği, 1 akşam yemeği Cruisede
✔️ özel araçlarla tüm transferler
✔️ program belirtilen tüm yerlerin giriş ücretleri

Dahil olmayanlar

X Mısır vizesi
X Alkollü içecekler
X Bahşişler
X Seçmeli extra turlar

 

Opsiyonel turlar( extra)

. Madinaty açık hava alışveriş merkezi  40$ ( araba başı - 2 kişilik araçlar)
. kahire festival çarşısı    40$  ( araba başı -2 kişilik araç
. City Stars Avm  35 $ ( araba başı -2 kişilik araç)
. Hagogah Rest. ( doğu yemekleri) 35 dolar araç başı -2 kişilik araç Zed park 40 $(araç başı -2 kişilik)
. Mall El Arab( gökyüzü mısır) Avm 40 $ ( araç başı -2 kişilik araç

 

Sharm El sheikh deki opsiyonel turlar ( extra)

. Royal sea scope submarine ( kraliyet deniz sahası denizaltısı)  50$ kişi başı

. Dolphin show ( yunus gösterisi)  35 $ kişi başı

. Tiran island diving ( tiran adaları dalış ) 90$ kişi başı

. Bedevi barbekü, deve safari 100$ kişi başı

. Ras mohamed cruise, barbekü öğle yemeği 50 $ kişi başı

Tarih

07.09.2023

Kişi Başı Fiyatı

1,500.00 USD

Tek Kişi

2,200.00 USD

Ek Yatak

0.00

1. Çocuk

0.00

0 - 2 Yaş

0.00

3 - 5 Yaş

1,500.00 USD

6 - 11 Yaş

1,500.00 USD

2. Çocuk

0.00

0 - 2 Yaş

0.00

3 - 5 Yaş

1,500.00 USD

6-11 Yaş

1,500.00 USD

Tarih

07.09.2023

Kişi Başı Fiyatı

1500

Tek Kişi

2200

Ek Yatak

1. Çocuk

0 - 2 Yaş

3 - 5 Yaş

1500

6 - 11 Yaş

1500

2. Çocuk

0 - 2 Yaş

3 - 5 Yaş

1500

6-11 Yaş

1500

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4-Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda DAİMATUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, DAİMATUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan DAİMATUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda DAİMATUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 16 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 2  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı DAİMATUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda DAİMATUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. 

İptal Şartları

1-ÖDEMELER

 

A-Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %35'i,kalan bakiyenin gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, bedelin %35'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

 

B-Erken Rezervasyon indirimli hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını erken rezervasyon son kayıt tarihine kadar ödemekle yükümlüdür.

 

C-Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin,hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir.Cayma tazminatı I/Ana maddesi ile aynıdır.

 

2-İPTAL

 

1- Acente,gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis,savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

4. 2- A-Tüketici, hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B-Tüketici, hizmetin başlamasından 29-10 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 10 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin tarafından yapılan tarih değişiklikleri  iptal hükmündedir.

C-İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 20 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %50'sini, 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

D-Tüketicinin,kendisi veya 1. derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır. Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar acenteyi yazılı bildirim şartı ile turu istediği kişiye devredilebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketicinin başlanıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezinin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerinin,programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret aralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediğinde, rezervasyonu iptal, ödediği bedeli iade alma hakkına sahiptir.

 

4.3-GENEL HÜKÜMLER

 

1-Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracı ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teemmüllere uymakla mükelleftir.

2-Sağlayıcının ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde, bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, Acenta tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acenta, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.

3-Satın alınan hizmete ViZE  iŞLEMLERi ve HiZMETLERi dahil değildir. DAİMA Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Vize çıkmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz.Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında DAİMA Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

4.4-Acente,hizmetin başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal,tüketicinin sorumlu olduğu hal ve 3.kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden sorumludur. Acente sorumluluğu dahilindeki hallerde, tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Antalya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek ve / veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetleri tüketici tarafından alınıp kullanılması,bedel iadesi ve tazminat hakkını ortadan kaldırır.

4.5-Tüketici,rehber,tesis,acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle bildirdiği kurallara uyacağını;3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

4.6-Tüketici, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiği Acente Yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır.Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

4.7-Tüketicinin şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente'ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin iş birliği yapma ve özenli davranma borcudur.

4.8-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için rücu hakkı saklıdır.

4.9-1618 SY. Yasanın 12. maddesi uyarınca;paket tur hizmeti satın aldığı taktirde paket turun eksik yada hiç verilmemesi halleri sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır.

4.10-Tüketici, sözleşme konusu hizmetin kendisine veya gösterdiği kişiye ifası için iş bu sözleşmenin geçerlilik kazanmasından itibaren (7) gün içinde acenteye yazılı bildirimle başvuru yaparak ve tur kayıt formu asıllarını acenteye ulaştırarak cayma hakkına sahiptir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde hizmet bedeli tüketiciye iade edilir.Fatura aslı gönderilmez ise, KDV ve sair yasal yükümlülükler iade edilmez.

4.11-Acentenin sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasından TÜRSAB ANTALYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

4.12-Tüketici sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri , satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. misyenler için 50TL).
Kişi / Gece
1500 USD 'den başlayan fiyatlarla
Konaklama
Ulaşım
UÇAKLI
Gezilecek Yerler
Kalkış
ANTALYA ÇIKIŞLI
Sayfayı paylaş:

Mail listemize kaydolun

İndirimler, kampanyalar ve yeni turlardan öncelikli olarak haberdar olun.