DOĞU ANADOLU TURU

Anasayfa
>
>
>
DOĞU ANADOLU TURU

DOĞU ANADOLU TURU

7 Gece 8 Gün
'den başlayan fiyatlarla
Satın Al
Tarih
Yetişkin
Çocuk/lar
#
Bu tarihte tur kotası tükenmiştir. Lütfen farklı tarihler ile yeniden deneyin.

İşlem Özeti:

DOĞUNUN HAZİNELERİ / DOĞU ANADOLU TURU

7 Gece konaklamalı

1.GÜN: Akşam Antalya’dan hareket ederek Konya-Aksaray Nevşehir Kayseri üzeri Sabah saatlerinde Darende’ye gelinir.Somuncu Baba türbesi ziyaret edilir.Ardından Malatya’ya gelinir.Eski Malatya (Battalgazi) Aslantepe höyüğü ve ulucami görülür.Alışveriş için serbest zaman verilir. Sonrasında  Elazığ’a hareket edilir .Karakaya Barajı üzerinde ki Kömürhan  Köprüsünde  fotoğraf  molası  verilir.Harput’a varılır.Harput kalesini geziyor ve neden süt kalesi denildiğini öğreniyoruz. Özellikle minaresiyle dikkat çeken Harput ulu camiisi görüyoruz. Arap baba türbesi geziyoruz ve rehberimizden arap baba’nın hikayesini dinliyoruz. Sonrasında Elazığ’da bulunan otelimizde konaklanılır.

2.Gün:Kahvaltımızın ardındann ayrılıyor ve rotamızı Tunceli’ye çeviriyoruz. Elazığ Pertek iskelesinden Feribotla Pertek’e geçiyoruz ve yolumuza devam ederek Tunceli’ye varıyoruz. Tunceli özellikle munzur vadisi milli parkıyla ön plana çıkmakatadır. Munzur çayı manzarası eşliğinde Ovacık ilçesine varıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Alevi vatandaşlarımızca kutsal sayılan Ana Fatma ziyaret ediyoruz. Munzur gözenelerine gelerek burada serbest olarak fotoğraflarımızı çekiyoruz. Molamızın ardından Bingöl ‘e varılır.Bingöle ismini veren yüzen adalar olarak da adlandırılan Yüzen adalar tabiat parkına geliyoruz, gölleri seyretmek ve fotoğraf çekmek için serbest zaman verilir.Sonrasında yolumuza devam ediyoruz ve Muş’daki otelimizde konaklanılır.(akşam yemeği otelde alınır.)

 3.GÜN: Otelde alınan kahvaltının ardından hareket edilerek ,Güroymak üzeri  Ahlat’a gelinir.Selçuklular zamanında yapılmış ve aynı zamanda unesco dünya kültür mirası listesinde yeralan, Selçuklu mezarlığı ziyaret edilir. Bazı mezarların 3,5 mt yi bulduğu ve pek çok farklı şekilde yapılmış kümbetlerden oluşan selçuklu mezarlığında en dikkat çeken ise Emir bayındır kümbeti olacaktır. sonrasında Tatvan’a gelinir ve buradan dileyen misafirlerimizle Nemrut dağı krater gölüne çıkacağız (minibüslerle Extra)Sonrasında Tatvan’daki otelimizde konaklanılır.(akşam yemeği otelde alınır.)

4.GÜN: Otelde alınan kahvaltımızın ardından Van Gevaş’a hareket edilir.Teknelerle(ekstra)Akdamar adasına geçilerek Akdamar kilisesi ziyaret edilir..Ardından Van’a gelinerek Van kalesi, Urartu arkeoloji müzesi ziyaret edilir. Van kedi evine gelerek van kedilerini fotoğraflıyor ve dilerseniz kedilere dokunup sevebilirsiniz. Sonrasında Urartu taş sanatının en iyi işciliklerinin yapıldığı urartu sanat atölyesine geçiyor ve urartu taş sanatı hakkında bilgiler ediniyoruz, dileyenler buradan takı aksesuar ürünlerinden alışverişler yapabilirler. Sonrasında Van yöresel ürünler alışverişi yapılır(van otlu peyniri,bal,tereyağ vs )ve ardından Van’da  ki otelimize geçilerek konaklanılır.(akşam yemeği otelde  alınır.)

5.GÜN: Otelde alınan kahvaltının ardından Muradiye’ye gelinir.Muradiye şelalesinde serbest zaman verilerek şelalede bol bol resimlerimizi çekiyoruz ve ardından Tendürek dağı manzarası eşliğinde Çaldıran üzerinden Doğubeyazıt’a gelinir.İnşaatı 99 yıl süren muhteşem görünümüyle İshak Paşa sarayı ziyaret edilir. Sonrasında Ağrı dağı manzarası eşliğinde Iğdır Tuzluca’ya gelinir. Son dönemlerde ziyarete açılan Tuzluca Tuz mağaralarını geziyoruz ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında yolumuza devam ederek Kars’a varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

 Konaklama Kars

>Akşam dileyen misafirlerimiz Kafkas gecesine katılabilirler(extra).

6.GÜN: Otelde alınan kahvaltımızın ardından Ani ören yerine gelinir Ermenistan sınırında bulunan Ani antik kentini ziyaret ettikten sonra Kars merkeze gelinir. Kars kalesini panaromik olarak görüyoruz ve 12 havariler kilisesi,Eski valilik binası, Eski defterdarlık binaları görülür. Kafkas cephesi Kanlı tabya müzesi ziyaret edilir. Kars yöresel ürünler alışverişi yapılır.(Kaşar peyniri, Gravyer peyniri, Bal vs) Sonrasında Erzurum’a hareket ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Erzurum

7.GÜN: Kahvaltımızın ardından Kongre binası, Eski Erzurum evleri-Ulucami-Çifte Minareli medrese Yakutiye medresesi Erzurum kalesi gezilir.Meşhur olta taşı çarşısı- Taşhan gezilir ve alışveriş yapılır. Öğle yemeğimizin ardından Erzincan’a hareket edilir.Girlevik Şelalesi görülür.Ardından Erzincan merkez de meşhur yeraltı Bakırcılar çarşısında alışveriş için serbest zaman verilir. Sonrasında Erzincan’daki otelimize geçerek konaklanılır. Konaklama Erzincan.

8.Gün: Kahvaltımızın ardından Erzincan’dan ayrılıyor ve Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas varışımızla beraber sivas kongresi binası, şehrin sembol yapılarından Çifte minareli medrese, burcuye medresesi görülür. Öğle yemeğimizi de Sivas’ta aldıktan sonra buradan ayrılıyor ve Kayseri,nevşehir,aksaray, konya üzeri Antalya’ya dönüş yapıyoruz. Gece saatlerinde antalya’ya varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle vedalaşarak ayrılıyoruz.

☑️Fiyata dahil olanlar

Ulaşım

7 gece otel konaklama

Profesyonel rehberlik hizmeti

Seyahat sigortası

Otelde alınan tüm kahvaltılar ve akşam yemekleri

Araç içi ikramlar

Fiyata dahil olmayanlar

✖️Müze ve ören yeri giriş ücretleri(müze kart almanızı tavsiye ederiz)

✖️İlk gün kahvaltı (Darende)

✖️Son gün akşam yemeği (yol üzeri tesis)

✖️Tüm öğle yemekleri

✖️Nemrut dağı krater gölü minibüs ücretleri

✖️Kars kafkas gecesi

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4-Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda DAİMATUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, DAİMATUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan DAİMATUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda DAİMATUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 16 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 2  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı DAİMATUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda DAİMATUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. 

İptal Şartları

1-ÖDEMELER

 

A-Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %35'i,kalan bakiyenin gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, bedelin %35'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

 

B-Erken Rezervasyon indirimli hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını erken rezervasyon son kayıt tarihine kadar ödemekle yükümlüdür.

 

C-Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin,hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir.Cayma tazminatı I/Ana maddesi ile aynıdır.

 

2-İPTAL

 

1- Acente,gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis,savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

4. 2- A-Tüketici, hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B-Tüketici, hizmetin başlamasından 29-10 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 10 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin tarafından yapılan tarih değişiklikleri  iptal hükmündedir.

C-İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 20 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %50'sini, 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

D-Tüketicinin,kendisi veya 1. derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır. Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar acenteyi yazılı bildirim şartı ile turu istediği kişiye devredilebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketicinin başlanıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezinin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerinin,programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret aralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediğinde, rezervasyonu iptal, ödediği bedeli iade alma hakkına sahiptir.

 

4.3-GENEL HÜKÜMLER

 

1-Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracı ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teemmüllere uymakla mükelleftir.

2-Sağlayıcının ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde, bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, Acenta tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acenta, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.

3-Satın alınan hizmete ViZE  iŞLEMLERi ve HiZMETLERi dahil değildir. DAİMA Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Vize çıkmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz.Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında DAİMA Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

4.4-Acente,hizmetin başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal,tüketicinin sorumlu olduğu hal ve 3.kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden sorumludur. Acente sorumluluğu dahilindeki hallerde, tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Antalya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek ve / veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetleri tüketici tarafından alınıp kullanılması,bedel iadesi ve tazminat hakkını ortadan kaldırır.

4.5-Tüketici,rehber,tesis,acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle bildirdiği kurallara uyacağını;3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

4.6-Tüketici, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiği Acente Yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır.Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

4.7-Tüketicinin şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente'ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin iş birliği yapma ve özenli davranma borcudur.

4.8-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için rücu hakkı saklıdır.

4.9-1618 SY. Yasanın 12. maddesi uyarınca;paket tur hizmeti satın aldığı taktirde paket turun eksik yada hiç verilmemesi halleri sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır.

4.10-Tüketici, sözleşme konusu hizmetin kendisine veya gösterdiği kişiye ifası için iş bu sözleşmenin geçerlilik kazanmasından itibaren (7) gün içinde acenteye yazılı bildirimle başvuru yaparak ve tur kayıt formu asıllarını acenteye ulaştırarak cayma hakkına sahiptir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde hizmet bedeli tüketiciye iade edilir.Fatura aslı gönderilmez ise, KDV ve sair yasal yükümlülükler iade edilmez.

4.11-Acentenin sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasından TÜRSAB ANTALYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

4.12-Tüketici sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri , satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. misyenler için 50TL).
Kişi / Gece
'den başlayan fiyatlarla
Konaklama
Ulaşım
Otobüs ile akşam çıkışlı
Gezilecek Yerler
Somuncu Baba türbesi - Malatya - Malatya (Battalgazi) Aslantepe höyüğü ve ulucami görülür - Elazığ - Harput - Harput kalesi - Harput ulu camiisi - Arap baba türbesi - Tunceli - munzur vadisi milli parkı - Ana Fatma - Tunceli - Bingöl - Yüzen adalar tabiat parkı- Ahlat - Selçuklu mezarlığı - Tatvan - Akdamar kilisesi - Van kalesi, Urartu arkeoloji müzesi - Van kedi evi - urartu sanat atölyesi - Muradiye - Muradiye şelalesi - Tendürek dağı - Doğubeyazıt - İshak Paşa sarayı - Ağrı dağı - Iğdır Tuzluca - Tuzluca Tuz mağaraları - Kars - Ani ören yeri - Kars kalesi - 12 havariler kilisesi - Eski valilik binası, Eski defterdarlık binaları - Kafkas cephesi -Kanlı tabya müzesi -Kongre binası - Eski Erzurum evleri-Ulucami-Çifte Minareli medrese Yakutiye medresesi - Erzurum kalesi - Meşhur olta taşı çarşısı- Taşhan - Erzincan - Girlevik Şelalesi - Sivas - sivas kongresi binası - Çifte minareli medrese - burcuye medresesi -
Kalkış
Antalya Çıkışlı
Sayfayı paylaş:

Benzer Turlar

Yurtiçi Turlar kategorisine ait diğer turlar

Mail listemize kaydolun

İndirimler, kampanyalar ve yeni turlardan öncelikli olarak haberdar olun.