BATI KARADENİZ

Anasayfa
>
>

BATI KARADENİZ

16.02.2023
BATI KARADENİZ

BATI KARADENİZ TURLARI

Batı Karadeniz, tıpkı Karadeniz’in doğusu gibi görülmesi gereken değerler ile dolu bir bölgedir. Gerek tarihi gerek yerleşim yerlerinin sizlere sundukları ile denemeniz gereken tatları, unutulmaz anılar yaşayacağınız mekanları Daima turun Antalya çıkışlı Batı Karadeniz gezi turları ile keşfedebilir ve kendinize bambaşka bir kapı aralayabilirsiniz. 

Batı Karadeniz turu ile gezmeyi çok sevecek ve her seferinde Karadeniz’in farklı bir yönünü keşfedeceksiniz! Batı Karadeniz gezisi yapmak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir fırsat olarak Batı Karadeniz turları sizleri harika bir serüvene götürecek!

 Antalya’dan turlar olarak Daima turun her mevsim çıkışlı batı Karadenizin genelini kapsayan genelde iki gece konaklamalı programları mevcuttur. Her mevsim diyoruz çünkü bu bölgeyi yılın her mevsiminde gezmeniz mümkün. Her mevsimin kendine has güzelliklerini görebilirsiniz. Mesela kış mevsiminde kar manzaralarıyla harika bir atmosfer bırakır. İlk bahar ve yaz mevsiminde tamamen yeşil ve yeşilin tüm tonlarını görebilirsiniz. Son baharda ise, sararan yapraklarla beraber sarı ve sarının tüm tonlarını görmeniz mümkün. Batı Karadeniz turlarını DAİMA TUR sizlere gayet uygun fiyat ve uygun ödeme seçenekleriyle sunmaktadır ve gezerken de profesyonel rehberlerinin anlatımlarıyla adeta o bölgeyi yaşarsınız.

    Antalya çıkışlı batı karadeniz turu genelde bolu, abant, gölcük gölü, yedigöller, zonguldak Ereğli, Bartın, Amasra, Horma kanyonu, safranbolu’yu kapsamaktadır. Buraları dolaşırken hem doğanın güzelliklerini, hem de tarihi ve kültürel özelliklerini, hem de yöresel farklı lezzetleri tatma imkanı bulabileceksiniz.

     Batı Karadeniz’in tarihi ve doğal güzellikleri her sene binlerce yerli ve yabancı turist tarafından keşfedilir. Eğer bu sene onlardan biri olmak isterseniz Batı Karadeniz turu gezilecek yerler listenizi hazırlamaya başlamanızı öneririz. Sizleri birbirinden güzel doğal miraslar, tarihi yerler ve güler yüzlü Karadeniz halkı bekliyor…

               Batı Karadeniz’de Ziyaret Etmeniz Gereken Şehirler

Batı Karadeniz turunda gezilecek yerler listenizi hazırlarken hangi kentleri görmeniz gerektiğini düşünüyorsanız cevabı sayfamızda bulabilirsiniz.

Antalya çıkışlı turların en güvenilir firması Daima tur olarak Ereğli’den başlayıp Safranbolu’ya kadar uzanacak olan Batı Karadeniz turu için keyifli bir gezi rotası hazırladık.

Safranbolu

Safranbolu’da gezilecek yerler kentin en yüksek noktasında yer alan Hıdırlık Tepesi’nden başlıyor. Şehirdeki tarihi evleri yan yana ve panoramik bir görüntüyle izleyebilirsiniz. Batı Karadeniz turları dahilinde rehberleriniz size Kent Tarihi Müzesi, Hükümet Konağı, konağın içindeki saat kulesi, Cinci Han, Mencilis Mağarası, Arasta Çarşısı ve Cam Balkon Seyir Terası’nı gezdirecekler.

Amasra

Batı Karadeniz turunda gezilecek yerler arasında Amasra da yer alıyor. Denizin kıyısındaki kafeleri ve huzur veren havasıyla sahil şeridinde yürümenin bile bir başka olduğu kentte tarihi ve doğal güzellikleri yakından göreceksiniz.

Amasra’da küçük ve büyük liman bölgelerini gezebilir, bu bölgedeki kafelerde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Amasra Kalesi’ne çıkabilir ve burada fotoğraf çekebilirsiniz. Tekne turları da yapabilirsiniz. Bakacak Tepesi, Kemere Köprüsü’nü de gezebilirsiniz.

Bolu

Bolu’da gezilecek yerler denince aklımıza ilk olarak Abant Gölü geliyor. Yaklaşık 1350 mt yükseklikte yeralan abant gölü her mevsim yerli ve yabancı ziyaretcileri ağırlamaktadır. Ayrıca göl kenarında bulunan abant köy ürünleri pazarından mutlaka yöresel el yapımı ürünlerden almanızı tavsiye ederiz. Batı Karadeniz turları ile gezeceğiniz aslında çok yer var. Gölcük gölü yine mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.Abant gibi gölcük gölü de her mevsim ziyaret edilebilir yerler arasındadır. Buraya geldiğinizde elektrikli faytonlarla mutlaka göl etrafında gezintiye çıkmanızı tavsiye ederiz.

YEDİGÖLLER

Batı karadeniz turlarının olmazsa olmazlarından biri de şüphesiz ki yedigöller milli parkıdır. Ama burayı kış mevsiminde gezmeniz biraz zordur. Çünkü çok kar yağışı olduğundan yolları kapanır. Ama diğer mevsimlerde mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. Birbirinden ayrı güzelliğe sahip 7 gölü orman içinde yürüyüş yaparak rehberinizle beraber geziyorsunuz. Göllerin haricinde dilek çeşmesi ve gülen kayaları da görebilirsiniz. Dilek çeşmesinden mutlaka sularınızı içmenizi tavsiye ederiz. Neden Dilek çeşmesi demişler? Diye sorabilirsiniz cevabını gezimizde rehberimiz sizlere açıklamasını yapacaktır.

Zonguldak- EREĞLİ

 Antalya çıkışlı Batı karadeniz turları kapsamında Zonguldak- Ereğli’yde uğruyoruz

Bölenin en gelişmiş ilçesi olarak ereğli desek hiçde yanılmayız. Çünkü Ereğli liman ve sanayi şehridir. Aynı zaman maden ocaklarının olduğu havza içinde yeraldığı içinde şehir ekonomik olarak oldukça gelişim göstermiştir. Tabi bizler ereğli de Cehennem ağzı mağaraları ve Kurtuluş savaşı kahraman gemilerimizden Alemdar gemisini ziyaret ediyoruz. Cehennem ağzı maaraları daha yenice turizme kazandırılmaktadır. İlginç bir mitolojik hikayesi vardır mağaranın sizler burayı Daima turla gezerken rehberlerinden de buranın mitolojik hikayesini öğreneceksiniz. Ereğli sahilinde oturup çay kahve içmeden de ayrılmıyoruz tabiki…

 

HORMA KANYONU

Sahip olduğu doğal zenginlikleri ile Batı Karadeniz’in görülmesi gereken yerlerinden biri de Horma Kanyonudur. Horma Kanyonu özel olarak planlanmış doğal yürüyüş alanlarına ve dinlenme noktalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Kanyon içerisinden Ilıca Şelalesinden dökülen, Zarı Çayı geçmektedir. Batı Karadeniz’in tüm güzelliklerini gözler önüne seren Horma Kanyonu trekking için oldukça elverişli bir yapıya sahip olup kanyon sporları ve doğa fotoğrafçılığı için bulunmaz bir yerdir. Günümüzde ailelerin rahatlıkla yürüyebileceği 3 km'lik doğaya uygun ahşap platform bulunmaktadır. Horma Kanyonu doğal akvaryum niteliğinde olup etkileyici dev taş kazanları ve bölgeye özel endemik bitki çeşitleriyle dikkat çekmektedir. Antalya çıkışlı turlar olarak daima turun batı karadeniz turlarında bu güzel kanyonu da görebileceksiniz.

 

BATI KARADENİZ TURLARINDA NE YENİLİR NE İÇİLİR

Batı Karadeniz turuna çıktıysanız eğer mutlaka Safranbolu’da safranlı lokumlarından almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Safranlı gazozları ve otlu bükmesi tadılması gereken yöresel içecek ve yiyeceklerdendir.  Amasra’da mutlaka Balık yemenizi tavsiye ederiz. Hangi balık derseniz, gittiğiniz zamandaki mevsim balığı hangisiyse onu yemenizi öneririz. Bolu’dan fındıklı çikolatalardan ve Abant köy pazarında el yapımı organik ürünlerden almanızı tavsiye ederiz.

Mail listemize kaydolun

İndirimler, kampanyalar ve yeni turlardan öncelikli olarak haberdar olun.